fbpx

Tunceli & Kemaliye & Sivas & Divriği & Elazığ & Darende & Yozgat Turu

 • Bölge:
 • Tur Süresi: 4 gün
 • Hareket Tarihi: 30/04/2024
 • Bitiş Tarihi: 05/05/2024
 • Fiyat: 11,000TL
 • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

30 Nisan 2024 Çanakkale Hareketli – 5 Mayıs 2024 Çanakkale Varışlı

Kayıtlar Başladı!

PROMOSYON FİYAT!

11.000 TL

30 Nisan 2024 Çanakkale Hareketli – 5 Mayıs 2024 Çanakkale Varışlı

1.GÜN – : Çanakkale’den Hareket

Değerli misafirlerimiz, 16.00’da Çanakkale Meydandan hareket ederek gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.Gün – Darende – Tohma Kanyonu – Kudret Havuzu – Somoncu  – Elazığ – Harput –  Arap Baba Türbesi – Harput

Yapacağımız keyifli yolculuğun ardından Gürün’de Aktaş dinlenme tesislerinde (ekstra)kahvaltı molası veriyoruz ve Darende gezimize başlıyoruz. Tohma Kanyonu içerisinde, kayaların arasından akan suyun oluşturduğu Kudret Havuzunu görüp Somuncu Baba Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Elazığ’a hareket ediyoruz. Harput’a çıkıyoruz. Harput Ulu Camii, Süt kalesi(Harput Kalesi) panoramik,  Arap Baba Türbesi gezilerimizi tamamladıktan sonra enfes bir Elazığ Manzarasında çay –kahve molası vereceğimiz Sosyal tesise uğruyoruz. Cam Terasta fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Elazığ’da bulunan otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde

3.Gün – Ovacık – Munzur Gözeleri –  Tunceli – Cem Evi

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Elazığ Keban Suyu üzerinde feribot yolculuğu ile Pertek Kalesinin muhteşem manzarası eşliğinde Tunceli’ye geçiyoruz. Hozat yoluyla Tunceli’nin Ovacık ilçesinde Munzur Çayı’nın ana kaynağını oluşturan Munzur Gözeleri’ne (Şelaleleri )gidiyoruz. Sizleri köpürerek akan su ve su sesine eşlik eden kuş sesleri karışıyor. Dağların eteğinde değişik çiçekler görerek yürümek, serin rüzgarı hissetmek içinizin ferahlamasına huzurla dolmasına neden olacak.. Doğa harikası Munzur Gözelerinde geçireceğimiz keyifli anlardan sonra, bölgenin dini merkezi Munzur Baba ziyaretgâhını  görerekadak noktasında çırağı yakıyoruz. Alevi kültürüne ait ritüeller hakkında rehberimizden ilginç bilgiler alıyor ve  diğer gezi noktamız olan Munzur Vadisinde yer alan ve eski belediye başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu seçildikten sonra kaderi değişen ünlü  Ovacık ilçesine doğru ilerliyoruz. Burada organik ürünler satan Ovacık Belediye Kooperatifi’nde, ovacık fasulyesi, dut pekmezi, çiçek balı ve nohut alışverişleri yapıyor ve ilçe meydanında bulunan pastanelerinde kazandibi ve triliçe tatlısı molası veriyoruz. Buradan, Türkiye’nin en büyük milli parklarından biri olan “Munzur Vadisi Milli Parkı” na  gidiyoruz. Vadi boyunca Munzur Dağlarına kadar uzanan Munzur Vadisi Milli Parkı koruma altında olup  endemik bitki ve hayvan türleri ile zengin bir flora ve fauna’ya sahiptir. Her köşesi cennet olan bu ortamda, muhteşem manzaralara tanıklık edip, asma köprülerden geçerek yapacağımız yürüyüşlerde  bol bol fotoğraf çekimi gerçekleştiriyoruz. Bu güzelliklere veda ederek, Tunceli merkez’e geçiyoruz. Önce öğle yemeğimizi alıyor ve turumuza başlıyoruz. Bir çok farklı medeniyetlere ait eserleri geniş bir alanda sergileyen Tunceli Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz, Tunceli’nin,  yöresel şalvarların ve poşuların satıldığı meydan pazarında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Turumuzun devamında Tunceli Cem Evi’ne gidiyor ve görevli Alevi dedelerinden kadim Alevi inancı hakkında birinci elden bilgiler alıyoruz. Ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

3.Gün – KEMALİYE – DİVRİĞİ – SİVAS

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Kemaliye’ye hareket ediyoruz. İsmi önceleri “Eğin” iken, Mustafa Kemal Atatürk’e ithafen “Kemaliye” olarak değiştirilmiştir. Önce ünlü Kemaliyeliler Taş Yolu  ve Recep Vali Yazıcıoğlu Tünelini görerek fotoğraf molaları veriyoruz. Fırat’ın bir kolu olan Karasu Nehri üzerinde isteyen konuklarımızla Zipline keyfimizi yaparak eğlenceli anlar yaşıyoruz. Daha sonra, isteyen konuklarımızla Karanlık Kanyon sert kayalı koşullarına uygun ve de 60 cm’lik suda bile hareket edebilen özel kanyon tekneleri ile (ekstra) dünyanın en büyük kanyonlarından biri olan ve yaklaşık 9 km uzunluğundaki  Karanlık Kanyon’da tekne gezisi yapıyoruz.  Karanlık Kanyon barajında keyifli tekne turu esnasında muhteşem manzaranın içinde sessizliğin sesini dinliyoruz. Tekne turumuzun ardından, ünlü Kemaliye Taş Yolu’nun derin kısımlarını daha yakından görmek ve adrenalin dolu bir yolculuk yaşamak için arzu eden konuklarımızla Jeep Safari Turu ‘na (extra) katılıyoruz. Sonrasında Kemaliye merkezde öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından Divriği’ne hareket ediyoruz. birbirinden güzel taş bezemelerle süslü, eşsiz dört kapısı ile Unesco Dünya  Kültür Mirası şaheseri Divriği Ulu Cami olacak.(Restorasyon Sebebiyle Dışarıdan Anlatım Yapılacaktır) Selçuklu taş mimarisinin eşsiz bir örneği olan Divriği Ulu Cami’ni görüp Sivas’a hareket ediyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

4.Gün – SİVAS – YOZGAT – DÖNÜŞ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Cumhuriyete giden yolda önemli bir yeri olan Sivas Kongre Binası’nı geziyoruz. Ardından Cumhuriyet Meydanı, Buruciye Medresesi,Şifaiye Medresesi, Çifte Minareli medreseyi fotoğraflayıp Yozgat’a hareket ediyoruz. Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Türkmenlerin ilk geldiklerinde “Otlak Kenti” anlamında kullandıkları “Yoz Kant” olan YOZGAT ’a gidiyoruz. Unutmadığımız ama ihmal ettiğimiz bakir kentimizin güzelliklerini birlikte keşfe çıkıyoruz. Yozgat ‘ın meydanında, 1908 yılında dönemin Belediye Başkanı Tevfikizade Ahmet Bey tarafından, 7 kat ve bir ahşap kubbe çatıdan oluşan sembol yapısı SAAT KULESİ ile başlıyoruz şehir turumuza. Ardından günümüzde müze olarak hizmet veren NİZAMOĞLU KONAĞI ’nı görüyoruz. Ardından 1883 yılında yapıldığı bilinen KARSLIOĞLU KONAĞI ‘na gidiyoruz. Atatürk’ün Yozgat’a ilk gelişinde (3 Şubat 1934) burada kaldığı ve daha sonra da uzun bir süre Vali Konağı olarak kullanılan yapıyı gördükten sonra turumuzun son noktası olan, Bozok sancağı valisi Çapanoğlu Mustafa Bey tarafından 1779 yılında yaptırılan, ÇAPANOĞLU CAMİİ ve SAATLİ ÇEŞME ’yi ziyaret ediyoruz. Halk arasında Büyük Cami veya Ulucami diye anılan yapı, Osmanlı İmparatorluğu Döneminde Avrupa etkisinde ortaya çıkan Türk mimari tarzının Anadolu’daki en önemli örneklerinden birisi olan yapıyı ziyaretimizin ardından Çanakkale’ye hareket ediyoruz. Gerekli molaların ardından Çanakkale’ye varış ve turumuzun sonu. Bir başka turda görüşmek dileğiyle..

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR

 • İlk Gün Sabah Kahvaltısı
 • Otellerde 3 Gece  Konaklama
 • Otellerde 3 Sabah Kahvaltısı
 • Otellerde 3 Akşam Yemeği
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Lüks Araçlar İle Ulaşım
 • Programda belirtilen çevre gezileri
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • 1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR

 • Öğle yemekleri
 • Ferdi kaza sigortası
 • Ekstra olarak belirtilen tüm organizasyonlar
 • Kişisel harcamalar
 • Tekne Turu
 • Jeep Safari

Granikos Travel Tur katılım kuralları

- Konaklamalı turlarımızda kademeli fiyat uygulanmaktadır. Sürekli artan mazot ve otellerin değişken fiyat politikasından dolayı fiyatlandırma konusunda sorunlar yaşıyoruz. Ödemeyi yapan yolcularımızın fiyatları sabitlenecektir! Erken karar verip kayıt oluşturarak uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz.
- Turlarda oturma düzeni kayıt sırasına göre yapılmaktadır. Lütfen ön koltuk için ısrarcı olmayınız.
- Acentamız ve tur rehberimiz, programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt sonrasında rezervasyonunuzun onaylanabilmesi için ödemeyi 3 gün içerisinde tamamlamanız gerekmektedir. 3 gün içinde ödeme yapılmayan kayıtlar silinebilir.
- Turlarımızda ödemeler için nakit, banka havalesi ve kredi kartı seçenekleri bulunmaktadır. Bir gece veya daha fazla süren konaklamalı turlarda Bonus kart sahiplerine 3 taksit imkanı sunulmaktadır.
- Günübirlik turlarda, turun başlama tarihine son 7 gün içine girilince iptal iade hakkı bulunmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresi ile ilgili detayları öğrenmek için acenta personelimizle iletişime geçebilirsiniz.
- 0 ile 3 yaş arasındaki çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olarak katılabilirler ve kucakta seyahat edebilirler. Ancak, 3 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler turlarımıza katılırken koltuk almaları zorunludur.
- Kredi kartlarına yapılan iadelerde, bankaların çalışma süreçlerine bağlı olarak iadenin kart hesabına yansıması genellikle 14 iş günü sürebilir.
- Konaklamalı tur programlarımızda tek kişi katılım için single farkı uygulanmaktadır. Alınan single farkı otelde yapılacak konaklamada tek kişilik oda verildiği için otel tarafından talep edilmektedir.
Granikos Travel
× Whatsapp Hattı
DMCA.com Protection Status