fbpx

Uçaklı Kars & Doğubeyazıt & Van Turu

 • Bölge:
 • Tur Süresi: 4 gün
 • Hareket Tarihi: 22/01/2024
 • Fiyat: 13,500TL
 • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

KARS & DOĞUBEYAZIT & VAN 22 Ocak Pazartesi Gidiş – 25 OCAK Perşembe Dönüş  2 GECE KARS KONAKLAMA  + 1 GECE VAN KONAKLAMA 1.Gün: Kars – Ani Harabeleri – Arpaçay –  Saat 02.00’da Cumhuriyet Meydanından İstanbul Havalimanına hareket ediyoruz. Bilet işlemlerimizi yaptıktan sonra saat 09:30 Türk Havayolları ile Kars Harakani Havalimanına uçuyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuzun ardından Kars’a […]

KARS & DOĞUBEYAZIT & VAN

22 Ocak Pazartesi Gidiş – 25 OCAK Perşembe Dönüş 

2 GECE KARS KONAKLAMA  + 1 GECE VAN KONAKLAMA

1.Gün: Kars – Ani Harabeleri – Arpaçay – 

Saat 02.00’da Cumhuriyet Meydanından İstanbul Havalimanına hareket ediyoruz. Bilet işlemlerimizi yaptıktan sonra saat 09:30 Türk Havayolları ile Kars Harakani Havalimanına uçuyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuzun ardından Kars’a varış ve burada bizi bekleyen tur aracımız ile Kars turumuza başlıyoruz. ilk durağımız olan  Ani harabelerine hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Miras listesine yer alan Ani Harabelerini ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “Ani gibi yar, Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami’ni gezdikten sonra Ermenistan’ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra  Otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

2.Gün: Kars Merkez – Kars Kalesi – Taş Köprü – Kars Çayı – Çıldır Gölü – 

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Kars merkez gezimize başlıyoruz. Rus İşgali sırasında yapılan hala kullanılmakta olan Kentin Tarihi yapılarını panoramik olarak göreceğiz. Vali konağı ve civarındaki taş binalar, Hekim evi,(Opera binası), Kars Kalesi (panoramik), Taş Köprü, 12 Havariler kilisesi göreceğimiz yerler arasında. Ardından  Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Gölün kendi balığı olan Sarı Balıktan oluşan öğle yemeğimizin (ekstra) ardından arzu eden misafirlerimiz Çıldır Gölü üzerinde At Kızağı keyfini yaşayabilir. Geçireceğimiz serbest zaman sonrası otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğimiz Kafkas gecesinde ekstra. Dileyen misafirlerimizle Kafkas gecesi etkinliğine gidiyoruz.

3.Gün: DoğuBayazıt – İshakpaşa Sarayı – Muradiye Şelalesi – Van

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Doğubayazıt’a hareket. İshakpaşa Sarayı. Saray turumuzda I. Avlu, Muhafız odaları, Zindanlar, Kütüphane bölümleri, Harem odaları, Mabeyn bölümü göreceğimiz yerler arasında. İshakpaşa Sarayı gezimizin ardından Doğubayazıt’ta alacağımız yemek sonrası Muradiye Şelalesi’ne hareket ediyoruz. Anadolu’nun, volkanik Dağlarından Tendürek Dağı manzarası eşliğinde Muradiye Şelalesine varıyoruz. Şelalenin görülmesi ardından Van’a hareket. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve dinlenme .

4.Gün: Van Kalesi – Kedi Evi -Urartu El Sanatları – Akdamar Adası – 

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıp ilk olarak Van Tuşba Kalesi’ne gidiyoruz. Kale hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz. (Panoramik) Kale’yi aşağıdan fotoğrafladıktan sonra Van Kedilerini görmeye Kedi Evi’ne gidiyoruz. Kedi evinin görülmesi sonrasında Urartu el sanatları hakkında bilgi alıyoruz ve kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Ardından Gevaş’a geçiyoruz.  Akdamar Adası tekne turumuza başlıyoruz. Adada bulunan Akdamar Kilisesi’ni görüyoruz. Teknemizle tekrar iskeleye dönüyoruz. Van Merkezde Yöresel ürünler alabileceğimiz Akdamar şarküteride alışveriş molası veriyoruz. Gezilerimizi tamamlayıp Van Ferit Melen Havaalanına varış ve biletleme işlemlerimizin ardından 20:25 Türk Havayolları ile İstanbul Havalimanına uçuyoruz. Burada bekleyen aracımız ile  Çanakkale dönüş.

Kişi Başı 13.500 TL

Single Katılım ücreti: 17.000 TL ( oda farkıyla birlikte )

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR

 • Otellerde 3 Gece  Konaklama
 • Otellerde 3 Sabah Kahvaltısı
 • Otellerde 2 Akşam Yemeği
 • İstanbul-Kars, Van –İstanbul Uçak biletleri
 • Çanakkale-İstanbul- Çanakkale Transfer (29 Kişilik Araç)
 • Lüks Araçlar İle Ulaşım (29 Kişilik Araç)
 • Programda belirtilen çevre gezileri
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • 1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR

 • Öğle yemekleri
 • Ekstra olarak belirtilen tüm organizasyonlar
 • Kişisel harcamalar
 • Kafkas Gecesi Programı
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Akdamar tekne ücreti

Granikos Travel Tur katılım kuralları

- Turlarda oturma düzeni kayıt sırasına göre yapılmaktadır. Lütfen ön koltuk için ısrarcı olmayınız.
- Acentamız ve tur rehberimiz, programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt sonrasında rezervasyonunuzun onaylanabilmesi için ödemeyi 3 gün içerisinde tamamlamanız gerekmektedir. 3 gün içinde ödeme yapılmayan kayıtlar silinebilir.
- Turlarımızda ödemeler için nakit, banka havalesi ve kredi kartı seçenekleri bulunmaktadır. Bir gece veya daha fazla süren konaklamalı turlarda Bonus kart sahiplerine 3 taksit imkanı sunulmaktadır.
- Günübirlik turlarda, turun başlama tarihine son 72 saat kala yapılan iptallerde iade hakkı bulunmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresi ile ilgili detayları öğrenmek için acenta personelimizle iletişime geçebilirsiniz.
- 0 ile 3 yaş arasındaki çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olarak katılabilirler ve kucakta seyahat edebilirler. Ancak, 3 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler turlarımıza katılırken koltuk almaları zorunludur.
- Kredi kartlarına yapılan iadelerde, bankaların çalışma süreçlerine bağlı olarak iadenin kart hesabına yansıması genellikle 14 iş günü sürebilir.
- Konaklamalı tur programlarımızda tek kişi katılım için single farkı uygulanmaktadır. Alınan single farkı otelde yapılacak konaklamada tek kişilik oda verildiği için otel tarafından talep edilmektedir.
Granikos Travel
× Whatsapp Hattı
DMCA.com Protection Status