Yedigöller, Gölcük Gölü, Abant Gölü, Sapanca Gölü ve Ormanya Doğal Yaşam Parkı Turu

  • Bölge:
  • Tur Süresi: 2 gün
  • Fiyat: 475TL
  • İletişim 0286 217 1011 - 0533 703 0767

Gece 01.30’da buluşma ve 02.00’de Çanakkale Cumhuriyet meydanından tarihi topun önünden turumuza başlıyoruz. 1.Gün : Yedigöller Milli Parkı & Gölcük Gölü Sabah kahvaltımızı uygun bir tesiste aldıktan sonra Bolu ilinin 42 kilometre kuzeyinde yer alan Yedigöller Milli Parkı’na gitmek üzere bizleri bekleyen minibüslerimiz ile buluşuyoruz. 1965 yılından beri milli park olarak koruma altına alınmış 7 […]

Gece 01.30’da buluşma ve 02.00’de Çanakkale Cumhuriyet meydanından tarihi topun önünden turumuza başlıyoruz.

1.Gün : Yedigöller Milli Parkı & Gölcük Gölü

Sabah kahvaltımızı uygun bir tesiste aldıktan sonra Bolu ilinin 42 kilometre kuzeyinde yer alan Yedigöller Milli Parkı’na gitmek üzere bizleri bekleyen minibüslerimiz ile buluşuyoruz. 1965 yılından beri milli park olarak koruma altına alınmış 7 heyelan set gölünden oluşmuş bu doğa harikasını geziyoruz ve muhteşem florasını fotoğraflıyoruz. Rehberimiz eşliğinde yürüyüş yaparak Nazlıgöl, İncegöl, Sazlıgöl, Kurugöl, Deringöl, Seringöl ve Büyükgöl’ü görerek doğanın cömertçe bizlere sunduğu tüm güzelliklerin tadını çıkarttıktan sonra Yedigöller Milli Parkı’ndan ayrılarak, yine bir başka cennet köşeye, bu kez Bolu’ya 13 km uzaklıkta bulunan, yapay bir gölet olmasına rağmen doğal oluşumlu göllerin birçoğundan daha etkileyici olan Gölcük’e varıyoruz. Buradaki serbest zamanımızın ardından, dönüş yoluna geçiyoruz ve Bolu merkezde bulunan otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2.Gün : Abant Gölü – Sapanca & Ormanya Doğal Yaşam Parkı

Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe olarak aldıktan sonra, otelimizden ayrılıyoruz. Sıradaki noktamız olan Abant Gölü’ne varıyoruz. Bolu’nun 34 km güneybatısında 1350 metre yükseklikte bir doğa harikası olan Abant Gölü etrafında aracımızla bir tur atıyoruz. Yapacağımız kısa bir gezintiden sonra nilüfer çiçekleri ile bezenmiş gölün eşsiz manzarasını fotoğraflıyoruz ve kısa bir yürüyüş yaparak doğayı daha yakından hissetmek için serbest zaman alıyoruz. Ardından yöresel ürünlerin satıldığı otantik pazardan dilersek yöresel ürünler aldıktan sonra, Abant Gölü’nden ayrılıyoruz. Bu kez rotamızı Sapanca’ya çeviriyoruz. Sapanca Gölü’nde rehberimizin yapacağı bilgilendirme sonrasında öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Sapanca gölü sonrasında Dünyanın üçüncü, Avrupa’nın en büyük doğal yaşam alanı olma özelliğine sahip olan Ormanya Doğal Yaşam Parkı’na gidiyoruz. 4000 dönümlük alana yayılan parkta “Yüzüklerin Efendisi” filminden de aşina olduğumuz Hobbit Evleri’ni geziyoruz. Fotoğraf molasının ardından Doğal yaşam parkı içesinde bulunan Botanik Yolu’nu da gezerek yapacağımız yürüyüş sonrasında, Çanakkale’ye geri dönüş yolculuğumuz başlıyoruz. Gerekli molaların ardından Çanakkale’ye ulaşıyoruz.

Tur ücretine dahil olan hizmetler:

  • 1 Gece yarım pansiyon konaklama
  • Rehberlik hizmeti
  • Gidiş – Dönüş Ulaşım

Tur ücretine dahil olmayan hizmetler:

  • Kişisel harcamalar
  • Yemekler

Tur katılım kuralları [Korona Önlemleri Kapsamında]

- Kayıt esnasında ve araç hareket etmeden HES KODU kontrolü yapılmaktadır.
- Tur öncesi ve tur sonrası araçlarımıza gerekli dezenfekte işlemi uygulanıyor.
- İçişleri Bakanlığı'nın hazırladığı araç kapasite kuralları uygulanmaktadır.
- Ön ve orta kapı girişlerine dezenfekte solüsyonları monte edilmiştir.
- Araç personelimiz, rehberlerimiz ve siz değerli misafirlerimiz ile birlikte kurallara uyarak maskelerimizle yolculuk edeceğiz.
- Acentamız ve tur rehberimiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
- Kayıt olduktan sonra 3 gün içinde ödeme yapmanız durumunda rezervasyonunuz onaylanacaktır. 3 gün içinde ödemesi tamamlanmayan kayıtlarınız silinebilir.
- Günübirlik turlarda nakit ödeme veya banka havalesi kabul ediyoruz, 1 gece veya daha fazla geceleme olan konaklamlı turlarda kredi kartı ile Çanakkale şubemizden tek çekim ödeme kabul ediyoruz.
- Günübirlik turlarda son 72 saate girildiğinde iptal iade hakkınız kalmamaktadır.
- Konaklamalı turlar için iptal süresini acenta personelimize danışabilirsiniz. - 0 ile 6 yaş arası çocuklar günübirlik turlara ücretsiz olacak kucakta katılabilirler. 6 yaş ve üzeri kişilerin turlarımızda koltuk almaları zorunludur.
DMCA.com Protection Status