GAP ile tanınmış olan tarihi yerlerinin yanı sıra, yöresel lezzetleriyle de dikkat çekmeyi başaran Mardin, Urfa ve Mersin ülkenin gezilmesi ve görülmesi gereken bölgelerinden biri oluyor. Tercih edilen ve çeşitli turlarla konaklamalı olarak yapılan turlar ile otantik yapısını da detaylı inceleme fırsatını bulabilirsiniz.

Tarihi ve Kültürel Mirasa Yolculuk

Nemrut’un, Doğu ve Batı Meridyenlerinin kesişim noktasında bulunmasıyla birlikte tam 2150 metre yükseklikte olmasıyla da eşsiz manzaralara ev sahipliği yapıyor. Dağın eteklerinden inanılmaz manzaralarla karşılaşırken aynı zamanda da, tarihle ve temiz havayla da temas halinde oluyorsunuz. Kültürel zenginliğiyle göz kamaştıran ve otobüslerle de ulaşım imkanının bulunduğu Nemrut, unutulmaz anılarınıza ev sahipliği yapacak.

Eşsiz heykellere ve upuzun kitabeleriyle de tarihin tozunu solumanıza yardımcı olacak. GAP’a dahil olan Atatürk Barajı’nı da gördükten sonra, Harran’a rotayı çeviriyorsunuz. Mimarisiyle göz kamaştıran Harran’dan sonra Urfa’nın en meşhur yerlerinde doyasıya vakit geçirme imkanınız bulunuyor. Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Gümrük Han ve Bedestenler gezilerek kültürel zenginliğin tadına bakabilirsiniz.

Upuzun Sahil Şeridi ve Tarih Kokan Sokaklar

Rotalar Mersin’e çevrildikten sonra, upuzun sahil şeridinin tadını çıkarma imkanı yakalıyorsunuz. Meşhur olan yiyeceklerin tadına bakarak, gelişmiş seracılığa da konuk olabilirsiniz. Aynı zamanda Mağaralar ile hastalıklarınıza şifa bulabilir ve gezinizin kalanını daha sağlıklı olarak geçirebilirsiniz. Dağlardan sonra inilen sahil şeridinde hediyelik eşyalar için pek çok uğrak yer bulabilirsiniz. Hatıralar ve fotoğraflarınız ile Mersin turunda da en güzel plajlara sahip olduğunuzun farkına varabilirsiniz. Hem tarihi hem de yaz ayları için tatil beldesi olması nedeniyle, henüz keşfedilmemiş ve yapısı bozulmamış sahilin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.