Çeşme ve Alaçatı İzmir’e bağlı olan yaz mevsiminde herkesin görmesi gereken sahillere ve Rum evleriyle dolu çarşıya sahiptir. Kış aylarında daha sessiz olan bu yer, sezonluk olarak yoğun turist çeken alanlar arasında bulunuyor. Tur seçeneklerini değerlendirerek gezilecek yerlerin tadını çıkarabilirsiniz. Birbirinden ünlü manzaralarla dünya turuna çıkmış izlenimini uyandıran, huzur verirken aynı zamanda da eğlencenin merkezi olan bu bölge, herkesin konaklamalı ya da günübirlik geziler şeklinde görmesi ve yaşaması gereken maceraları da içerisinde barındırıyor.

Tablo Gibi Manzaraya Yolculuk

Çeşme ve Alaçatı birbirine yakın olan büyüleyici koylara sahip, rengarenk balıklar ve bembeyaz kumuyla yaz sezonunda görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor. Sizler de, bu keyifli tatil beldesini ziyaret etmek için tur fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Masalları aratmayan manzaraları ve çeşitli koylarıyla en çok tercih edilen alanlardan biri oluyor. Konaklamalı olarak bu bölgeyi gezebileceğiniz gibi, günübirlik şeklinde tekne turları imkanını da değerlendirebilirsiniz. Tekne turları ile en güzel koylarını keşfedebilir ve bu büyülü manzaralarda en güzel anılarınızı biriktirebilirsiniz.

Tarihi Keşfedin, Kumsalların Tadını Çıkarın

Çeşme ve Alaçatı’nın merkezine başlayacak yolculuk ile dar sokakların, mavi ve beyaz renklerin tadını çıkarın. Çarşısında ev yapımı pek çok börek çeşidi ve tatlıyı tadarken rengarenk sokaklarıyla tarihi yapısını da keşfedebilirsiniz. Çeşme Kalesi ve Rum evleriyle otantik sokaklarda kendinize uygun hediyeliklerden de alabilirsiniz. Alaçatı çarşısında gezerken aynı zamanda ot festivaline katılabilir ve birbirinden ünlü olan Rum tarihine dalıp gidebilirsiniz. Hediyelik eşyalar yörenin kültürünü yansıtırken festivalde keyif alabilir yeni otlar ve yeni tatlar deneyebilirsiniz. Rüzgar sörfü ile de tertemiz ve henüz bakir olan doğanın ve manzaranın keyfini doyasıya yaşama fırsatınız var.