Doğal ve kültürel zenginliklere ev sahipliği yapan Edirne, şehre gelecek misafirlere yılın dört mevsiminde eşsiz ve farklı imkanlar sunuyor. Şehir kısa süreli hafta sonu gezileri ve uzun süreli ziyaretler için çok fazla cezbedici güzelliklere sahiptir. Kışın ayrı bir güzelliğe bürünen şehir, diğer aylarda ise daha zengin bir tatil imkanı sağlıyor.

Tarihin Dokusunun Her Yerde Hissedildiği Bir Kent

Türkiye’nin Bulgaristan ve Yunanistan sınırında bulunan şehir, bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış ve hatta çoğunun başkenti olmuştur. Özellikle konaklamalı olarak turlara katılan misafirler, turların rehber hizmeti sayesinde tarihi bölgelerin keşfini daha detaylı yapabilir ve bölgenin gerçek tarihini doğrudan öğrenme imkanı bulabilirler. Turların düzenlediği gezi rotası sayesinde, dünyaca ünlü ve mimarlık harikası olan Mimar Sinan’ın Selimiye cami, Edirne sarayı, üç şerefeli cami, merkez saray hamamı, Rüstempaşa kervansarayı gibi onlarca tarihi güzellik gezilebiliyor.

Muhteşem Doğal Güzellikler

Edirne’nin tarihi yerlerinin yanı sıra olağanüstü güzellikleri de bu turlar sayesinde gezilebiliyor. Özellikle sırf bu doğal güzellikler için günü birlik turlar da düzenleniyor. Keşan iline bağlı olan Saros körfezindeki Erikli plajı, 163 çeşit kuş türünü barındıran Gala Gölü milli parkı, birbirinden farklı güzellikleri ve özellikleri ile Meriç ve Tunca nehirleri, Danışment ve Gökçetepe tabiat parkları ile doğal plajları, turların gezi güzergahlarında bulunuyor ve yaz aylarında yüzme imkanı da sağlanıyor. Özellikle doğa sporları yapmak amacı ile de düzenlenen günü birlik ve konaklamalı turlar düzenleniyor, bölge bu konuda da olağan üstü imkanlar tanıyor.

Sırf Alışveriş İçin Bile Gelinir

Şehre yapılan günü birlik turlarla sırf alışveriş yapmak için gelen çok sayıda misafir bulunuyor. Şehrin tarihi bedesten ve ali paşa çarşıları ile Selimiye arastası aranılan her şeyin bulunacağı ilginç mekanların başında yer alıyor.

Çanakkale çıkışlı edirne turu için hemen arayın.. 0286 217 1011