Tarihi evleri, muhteşem mimarisi ve tarihin en ihtişamlı dönemlerine ev sahipliği yapmış olan Bursa, bu dokuyu hala koruyarak günümüzde de varlığını sürdürüyor. Osmanlı’nın en ihtişamlı zamanlarının tanıklığını yapmış bir şehir olarak, kültür turizminin beşiği olmaya adaydır.

İhtişamlı Yıllardan Günümüze

Bursa şehir merkezi, keşfedilecek onlarca güzelliğiyle birlikte konuklarını bekliyor. Tarihe tanıklık etmiş sokaklarda yürümek, yine o dönemlerde inşa edilmiş yapıları gezmek için rezervasyonunuzu erkenden yaptırmalısınız.
Osmanlı tarihinin ilk örneklerinden olan Ulu Camii şehrin kalbinden yükselirken, ziyarete açık olan türbeler, müzeler ve külliyeler tarihe tanıklık edildiğinin bir simgesi olarak yine şehrin en önemli eserleri arasında yerlerini alıyorlar.
Bursa’nın şehir merkezini ve Uludağ Milli Parkı’nı gezmek için uzman rehberleri tercih etmelisiniz. Şehrin ve doğal güzelliklerin dokusunu en iyi şekilde tanımanızı sağlayan uzman rehberlerimiz eşliğinde yapacağınız turlar, bu tarih kokan şehri asla unutmamanızı sağlayacak.

Bir Doğa Harikası ve Muhteşem Manzaralar

Uludağ Milli Parkı, muhteşem manzaralarıyla ve doğanın bizlere sunduğu en güzel nimetlerle korunan bir alandır. Nadir bitki türleriyle koruma altına alınan bu alanda, karla kaplı bir dağ manzarasını seyretmemeniz için hiçbir neden yoktur. Bitkilerin, doğal yapının ve çevrenin nasıl korunduğunu ve size ne gibi muhteşem güzellikleri sunduğunu gördüğünüz zaman Uludağ Milli Parkı’na hayran kalacaksınız.

Birçok hayvanı da bu parkta görebileceksiniz. Tamamen korunaklı bir alan olarak turlara ve ziyaretçilere açık olduğu için, katılacağınız Bursa turları planı ile bu alanı da görebileceksiniz. İster karla kaplı olsun, ister yemyeşil bir bitki örtüsüyle karşılaşın Uludağ Milli Parkı gezeceğiniz en eşsiz doğal alanlardan bir tanesi olacaktır. Turun son durağı olan bu doğal güzelliği gördükten sonra, toprak ve çiçek kokuları hala burnunuzu doldururken evinize hareket edebilirsiniz.

Bursa ve bölgesi için çanakkale çıkışlı bursa uludağ turu hemen arayın: 0286 217 1011 – 0533 703 07 67