Büyülü doğayı, tarihi ve dünyanın pek çok yerinde görülmeyecek manzaraları ile Karadeniz tur fırsatlarını yakalayın. Çeşitli tarihe ev sahipliği yapan ülkenin kuzeyini boydan boya kaplayan bu bölge, yemyeşil doğası ve temiz havasıyla sizleri bekliyor. Konaklama seçeceğine sahip olan tur fırsatları ile en güzel doğa fotoğraflarını da çekmeniz mümkün

Yeşilin Bin bir Tonuna Yolculuk

Yemyeşil doğasıyla Merzifon, Amasya ve Samsun’dan ilk seyahatinize başlamış oluyorsunuz. Doğanın sunduğu yeşillik ve temiz havanın yanı sıra, 2. Bayezid Külliyesi, Arkeoloji ve Mumya Müzesi, Atatürk Anıtı ve Bandırma Vapuru’nda tarihe de konuk olabilirsiniz. Tarihi içine alan ve en çok tercih edilen yerlerden biri olan Karadeniz Bölgesi, her mevsim tercih edilse de yaz aylarında ya da bahar aylarında serinliğiyle de sizleri büyüleyecek. Tirebolu ve Trabzon şeklinde devam eden tura, çay fabrikası, Atatürk Köşkü, Sümela Manastırı, Zigana geçidi ve Hamsiköy eşlik ediyor. Boş zamanlar da tarihi ve doğanın oluşumsal yapısını keşfedebilir ya da çeşitli alışverişler yaparak hediyelik eşyalar da alabilirsiniz. Doyasıya devam eden turda, Sürmene ve Of’ta yöresel kahvaltıların tadına bakabilir yepyeni lezzetler keşfedebilirsiniz. Tarih kokan şehirlerde sahil turlarıyla da merkezlerde yaşam şekline konuk olabilirsiniz.

Tarihin Tozunu İçinize Çekin

Türkiye’nin gezilmesi gereken en büyük yerlerinden olan ve tarihi pek çok içerik barındıran Karadeniz Bölgesi anlatmakla bitmez. Seyahatlerde fotoğraf alanlarının çok fazla olduğunu ve her adımda da tarihe tanıklık eden doğayı göreceksiniz. En çok merak edilen ve her mevsim turist alan bu belde bakir doğasıyla sizlere yenilik katarak, eski tarihi binalarıyla da tarihin kokusunu içinize çekmenizi sağlayacak. Hem doğal hem kültürel mirasın öncüsü olan bu bölge de anılarınızı biriktirebilirsiniz.

Karadeniz bölgesini profesyonel rehber eşliğinde gezmek istermisiniz! Çanakkale çıkışlı Karadeniz turu, Granikos Travel’da..